Po celý život chcem spievať Pánovi a svojmu Bohu hrať, kým len budem žiť. Ž 104, 33

 

      Mládežnícky spevokol DOROTHEA – Boží dar sa začal formovať v roku 2003, kedy sme sa pod vedením vtedajšieho kaplána Pátra Petra začali schádzať na fare. Boli sme malá skupina prvoprijímajúcich detí a nás starších, ktorí sme pátrovi pomáhali s vedením spevokolu. S neustálou Božou pomocou sme neochvejne hlásali Božiu zvesť piesňami. Prešli sme dlhou cestou, ktorá nám priniesla veľa Božieho požehnania, radosti, lásky a priateľstiev, spomienok a pekných zážitkov.

 

      Mnohí sa nás pýtali, odkiaľ vznikol názov spevokolu DOROTHEA. Všetci sme pociťovali, že naše spoločné chvíle sú pre nás Božím darom a v latinčine slovné spojenie „Boží dar“ je „dorothea“. Preto sme neváhali a náš spevokol sme takto nazvali.

 

      V súčasnosti má spevokol spevokol 11 členov a funguje pod vedením Janky Vidovej. Hudobné nástroje: klávesy, dve akustické gitary, elektrická gitara, cajon.

 

      Nácviky spevokolu na nedeľné sväté omše bývajú každý druhý piatok po sv.omši, alebo pred sv. omšou v našej “spevárni“ na fare. Taktiež mávame aj mimoriadne skúšky, kde nacvičujeme nové piesne na iné podujatia.

 

      Ak máš chuť, pridaj sa k nám a spolu budeme chváliť Pána. Ak máš a vieš hrať na hudobný nástroj, neostýchaj sa, vezmi ho so sebou, pretože noví „Doroťáci“ sú vždy vítaní.

 

© 2015 - Tomáš Čičman

počítadlo.abz.cz